Ako sa sem dostať?

Ste super! Už máte lístok na konferenciu a potrebujete zistiť možnosti dopravy? Na tejto stránke nájdete kompletnú informáciu o tom, ako sa na konferenciu dostanete.

Adresa

Slovenská technická univerzita v Bratislave
Fakulta informatiky a informačných technológií
Ilkovičova 2
842 16 Bratislava 4

Cestovanie do Bratislavy

Bratislava patrí medzi najmladšie hlavné mestá Európy. Napriek tomu má bohatú históriu slobodného kráľovského korunovačného mesta. Vtedy bola ešte Prešporkom nazývaná. Dnes je Bratislava významný dopravný uzol v strednej Európe a možností, ako sa sem dostať, je neúrekom.

Letecky

Ak cestujete do Bratislavy, môžete letieť na bratislavské letisko (kód letiska: BTS) alebo na letisko Viedeň (kód letiska: VIE). Medzi viedenským letiskom a Bratislavou premáva priame a cenovo dostupné autobusové spojenie každú hodinu - jednosmerná jazda stojí okolo 7 EUR. Viedenské letisko má v porovnaní s bratislavským podstatne väčší výber letov.

Medzi viedenským Schwechatom a Bratislavou prevádzkujú autobusovú prepravu dve spoločnosti: SlovakLines (červené autobusy) a Blaguss (strieborné autobusy). Blaguss je rýchlejší aj lacnejší, no so SlovakLines sa dostanete priamo na autobusovú stanicu. Detailný cestovný poriadok.

Autom

  • Z Viedne smerom na letisko Schwechat po diaľnici A4, odbočte na diaľnicu A6, ktorá vedie priamo do Bratislavy.
  • Z Budapešti po diaľnici M1 smerom na Gyor, neskôr odbočte na cestu M15 smerom na Slovensko, do Bratislavy.
  • Z Prahy po diaľnici D1 do Brna, tam odbočte na D2, ktorá vedie až na Slovensko a pokračujte smerom do Bratislavy.
  • Z Varšavy po diaľnici A1 smerom na Katowice, odtiaľ na Slovensko do Čadce po ceste prvej triedy až do Žiliny. Potom po diaľnici D1 až do Bratislavy.

Autobusom

Všetky okolité hlavné mestá - Viedeň, Praha, Budapešť, Varšava aj Kyjev - majú priame autobusové spojenie do Bratislavy.

Keď vystúpite na autobusovej stanici v Bratislave (Mlynské Nivy), musíte prejsť cez staničnú halu k hlavnému vchodu. Zamierte doľava a po približne 70 metroch sa dostanete k zastávkam mestskej hromadnej dopravy.

Vlakom

Z hlavných miest všetkých susedných krajín, teda z Viedne, Prahy, Budapešti, Varšavy aj Kyjeva, sa priamo do Bratislavy možno dostať aj vlakom.

Po príchode na hlavnú železničnú stanicu v Bratislave prejdite cez staničnú budovu k hlavnému vchodu. Po pravej ruke, približne o 100 metrov nižšie, sa nachádzajú zastávky mestskej hromadnej dopravy.

Cestovanie po Bratislave a na konferenciu

Autom

  • Zo smeru BRNO -> BRATISLAVA: z diaľnice D-2 (E65) po Lamačskej ceste tunelom Sitina (alebo cez Patrónku), potom odbočte doprava do Mlynskej doliny.
  • Zo smeru NITRA, ŽILINA -> BRATISLAVA: z diaľnice D-1 (E75) pokračujte v smere Wien, Györ, Brno, potom odbočte na most Lafranconi (smer Brno) do Mlynskej doliny.
  • Zo smeru VIEDEŇ -> BRATISLAVA: z cesty E58 (štátna hranica) pokračujte v smere Brno na most Lafranconi, potom odbočte do Mlynskej doliny.
  • Pre pohodlnejšiu cestu odporúčame použiť GPS navigáciu, ktorá vás môže doviesť priamo na miesto konferencie: Bratislava, Ilkovičova 2, Fakulta informatiky a informačných technológií.

Pred budovou konferencie sú zabezpečené voľné parkovacie miesta.

MHD

Aby ste sa dostali na konferenciu z autobusovej stanice, nastúpte na autobus č. 70 smerom na “Most SNP” a vystúpte na zastávke “Most SNP”. Cesta trvá zvyčajne 5 minút, v závislosti od premávky. Tu máte niekoľko možností prestupov. Môžete

  • nastúpiť na autobus č. 30 alebo 37 a vystúpiť na zastávke “ZOO”. Cesta trvá približne 5-7 minút, v závislosti od premávky.

alebo

  • nastúpiť na autobus č. 28 alebo 29, prípadne električky č. 4, 5, 6 alebo 9, a vystúpiť na zastávke “Botanická záhrada”. Cesta by mala trvať približne 6-9 minút.

Aby ste sa dostali na konferenciu z hlavnej stanice, nastúpte na autobus č. 32 smerom na “Dlhé diely” a vystúpte na zastávke “ZOO”. Cesta trvá zvyčajne 12-15 minút, v závislosti od premávky.


Aby ste sa dostali na konferenciu z hotela Ibis, prejdite peši na zastávku “Zochova” a nastúpte na autobus č. 31 alebo 39 smerom “Cintorín Slávičie údolie”. Po 8 až 10 minútach vystúpte na zastávke “ZOO”.

Od zastávok autobusu budú viditeľne umiestnené značky, ktoré vás dovedú priamo na konferenciu. Pre istotu odporúčame pozrieť si v predstihu okolie miesta konferencie na Google Street View. Získate dobrú predstavu o tom, kam by ste sa mali dostať.

Lístok na MHD

Lístky na MHD si môžete kúpiť v žltých automatoch, ktoré akceptujú euro mince, alebo v stánkoch PNS. Na výber cestovného lístka budete mať viacero možností. Za 90 centov si môžete kúpiť lístok, ktorý bude platný 30 minút po označení v autobuse alebo električke. Alternatívou je 24- alebo 72-hodinový lístok. S platným lístkom môžete prestupovať medzi autobusmi a električkami bez akýchkoľvek obmedzení. Po nastúpení do autobusu (električky) si lístok musíte označiť. Jeho platnosť sa začína počítať od momentu označenia. Ak s platným cestovným lístkom prestúpite do iného autobusu (električky), lístok už neoznačujte. Študenti ISIC môžu využiť zľavnené listky. Bližšie informáciie nájdete na stránke Dopravného podniku mesta Bratislavy.

SMS lístok

S mobilným telefónom od slovenského operátora (zahraničné SIM karty túto službu nepodporujú) je možné kúpiť lístok na bratislavskú MHD aj zaslaním prázdnej SMS na číslo 1100. Po chvíli dostanete SMS s cestovným lístkom.

Cena SMS lístka je 1 EUR a platí 70 minút. Dôležité: NENASTUPUJTE do autobusu (električky) hneď po odoslaní SMS, ale až po tom, keď dostanete spätnú SMS s cestovným lístkom. Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Dopravného podniku mesta Bratislavy.

Ďalšie možnosti dopravy

V Bratislave môžete využiť niekoľko online taxi služieb, napr. Uber alebo Hopin.

Vybrať si môžete aj štandardnú taxi službu. Určite si ale taxík privolajte telefónom. Ak by ste nastúpili do taxíka, ktorý stojí a čaká na klienta, zaplatili by ste podstatne viac.

Mapa

Ubytovanie

V Bratislave máte široké možnosti ubytovania: od coach surfingu cez Airbnb, hostely až po päťhviezdičkové hotely. Hoci sa konferencia koná mimo hlavnej turistickej sezóny, určite odporúčame zabezpečiť si ubytovanie v predstihu. Najbližšie k miestu konania konferencie je hotel Družba. Väčšina rečníkov bude ubytovaných v hoteli Ibis v centre mesta, kde sa v sobotu bude konať aj spoločenská večera.

Sprievodca

V Bratislave sa popri konferencii môžete aj zabaviť a získať jedinečné zážitky. Ak sa rozhodnete ostať v Bratislave o niekoľko dní dlhšie, určite si pozrite M_P_ BA (alternatívnu mapu Bratislavy), kde nájdete prehľad obľúbených miest obyvateľov Bratislavy s ich autentickými odporúčaniami a subjektívnymi názormi.

Prípadne si môžete pozrieť oficialne stránky mesta, určené pre návštevníkov, kde nájdete aj iné udalosti, ktoré sa práve odohrávajú v Bratislave.

Platinoví sponzori:Zlatí sponzori:


Strieborní sponzori:


Hlavný mediálny partner

Všetci sponzori