Rečníci

Stručné vizitky hostí, ktorí vystúpia na PyCon SK 2016.

Claus Aichinger

Claus Aichinger (AT)

 

S Python pracuje denne v Rakúskom technologickom inštitúte, kde rieši výskumné otázky v oblasti analýzy dát a štatistických modelov. Kým sa stal fanúšikom Pythonu, bol nadšeným užívateľom MATLABu. Avšak Python nie je len určený na učenie a programovanie, ale je to aj skutočne kvalitný nástroj na riešenie vedeckých otázok. Musel sa však vysporiadať s problémami, na ktoré narazí užívateľ v snahe vytvoriť nové a komplexné prostredie. Preto sa rád podelí o skúsenosti s každým, kto sa zaujíma o "výpočtové veci".


Tibor Arpáš (SK)

 

Programátor na voľnej nohe s 10-ročnými skúsenosťami s tvorbou firemných aplikácií (enterprise software). Aktuálne zamestnáva subdodávateľov a poskytuje outsourcing malých vývojárskych tímov.
Jazyk Python objavil v roku 2008 a odvtedy je to jeho primárny programovací jazyk. Zaujíma sa aj o softvérový crowdfunding.
Má rád outdoorové športy, obľubuje lietanie bez motora (plachtenie).

Tibor Arpas

Jesús Cea Avión

Jesús Cea Avión (ES)

Blog, @jcea

Telekomunikačný inžinier, od roku 1996 aj milovník Pythonu. Vývojar jadra od roku 2008, konzultant od roku 2012. Zakladateľ pythonových používateľských skupín v Madride a Vigu a španielskej Python asociácie. Medzi jeho záľuby patrí Python (samozrejme), bezpečnosť a všetko zaujímavé, vrátane podcastov a geocachingu.


Miroslav Beka (SK)

 

Vyštudoval aplikovanú informatiku na FMFI UK. Pythonom si pomohol pri písaní diplomovej práce a bolo to prvé stretnutie s vývojom väčšej aplikácie. Po škole pracoval ako web developer v holandskom startupe, kde nazbieral množstvo skúseností s Ruby on Rails a JavaScriptom. Po tejto skúsenosti nastúpil do ESETu ako test automation engineer, kde sa venoval automatizácií testovania pomocou robot frameworku. Po pár rokoch opäť zmenil zamestnanie a zamieril do firmy Kistler.

Miroslav Beka

Cory Benfield

Cory Benfield (UK)

Blog, @Lukasaoz

Cory je open source Python vývojár, pracuje pre HPE v Python HTTP komunite. Prispieva do jadra knižníc Requests, urllib3 a je hlavným správcom Hyper projektu - skupiny nástrojov na prácu s HTTP a HTTP/2. Má rád počítačové siete, filmy, televíziu a cestovanie.


Rodolfo Carvalho (BR)

Blog, @201

Dlhoročný Pythonista Rodolfo pochádza z brazílskeho Rio de Janeiro v Brazílii. Jeho zvedavosť ho zaviedla do mnohých miest - žil a navštevoval softvérové komunity v Lisabone, Pekingu, Krakove a teraz v Brne. V súčasnej dobe pracuje na OpenShift, open source PaaS v Red Hat.

Rodolfo Carvalho

Petra Cross

Petra Cross (USA)

 

Petra je senior software developer v Google v San Francisco. Počas takmer 11 rokov v Google pracovala na vyhľadávaní, Gmail frontende, jej súčasný projekt je Android Pay. Petra miluje programovanie, fototografovanie a výrobu StopMotion videa (je stopmotionista.com) a cestovanie.


Bjarni Runar Einarsson (IS)

Blog, @HerraBRE

Vývojár slobodného softvéru a administrátor z Islandu. Programuje od polovice 90. rokov, šesť rokov venoval boju so spamom a vírusmi a tri roky tímu, ktorý garantoval spoľahlivosť webu Google. Po celý čas je slobodný softvér a digitálna sloboda Bjarniho veľká záľuba. Za svoje zásluhy získal v roku 2010 cenu Nordic Free Software. Od roku 2009 pracuje na plný úväzok ako vývojár na projektoch PageKite a MailePile.

Bjarni Runar Einarsson

Věroš Kaplan

Věroš Kaplan (CZ)

@verosk

Věroš pracuje z Brna pre spoločnosť Inuits, v ktorej sa stará o správu a nasadzovanie serverov a aplikácií. S Pythonom sa zoznámil ešte v minulom storočí a ostal mu verný. Je rozpoltený mezi Dev a Ops, verí v DevOps (nech to už znamená čokoľvek).


Michal Kaukič (SK)

Web

Učí (a učí sa) štyri desaťročia, väčšinou v Žiline. Od 1994 mu stačí Linux, cez Pascal a C sa dostal k Pythonu, ktorému teraz málokedy dáva košom. Mal by byť matematik, ale krásu rád objavuje aj v rozmýšľaní, kreslení si a hraní sa s počítačmi.

Michal Kaukič

Büşra Köken

Büşra Köken (TR)

LinkedIn, @busrakoken

Büsra pracuje pre Ericsson R&D v Budapešti ako Cloud System Engineer. Zaujíma sa o back-end development, cloud, big data a nové technológie. Má skúsenosti s Pythonom, OpenStack, Zabbix, Rsyslog, a Ansible. Je veľkým fanúšikom Pythonu, zakladateľka sociálneho podnikania na bikokorec.com a bloggerka. Miluje programovanie, fotenie a blogovanie.


Michal Kuffa (SK)

LinkedIn,

S Python pracuje posledných päť rokov každý deň. Vo Vnete je zodpovedný za rozvoj interných aplikácií a automatizáciu procesov spoločnosti. Má záujem o back-end vývoj, internet vecí, bezpečnosť IT a je nadšencom open source technológií.

Michal Kuffa

Svetlana Margetová

Svetlana Margetová (SK)

@Mandragora258

Programovaniu v Pythone a Djangu sa venuje v spoločnosti Brainity, kde vyvíja najmä back-endové riešenia pre mobilné aplikácie. Vo voľnom čase sa venuje vývoju mobilných aplikácií pre platformu iOS. Má rada nové technológie, UI/UX a tendenciu optimalizovať každú úlohu a program do maximálnej miery.


Tatiana Al-Chueyr Martins (BR)

@tati_alchueyr

Tatiana začala programovať v roku 2002. Od vývoja lekárskych zobrazovacích aplikácií sa dostala až k odporúčacím platformám využívajúcich webovú sémantiku (väčšinou pomocou Pythonu). Pracovala pre brazílske ministerstvo vedy a technológie, aj pre najväčšiu mediálnu spoločnosť v Latinskej Amerike (Globo). Neskôr sa presťahovala do Londýna, pracuje pre Education First (EF), kde vyvíja vzdelávacie aplikácie.

Tatiana Al-Chueyr Martins

Peter Matkovski

Peter Matkovski (SK)

LinkedIn

Peter používa Python z perspektívy útočníka pri práci etického hackera pre spoločnosť ESET. S Pythonom ako bezpečnostným nástrojom sa zoznámil pri riešení kryptografie na STU FEI a pokračoval s ním aj na pozícií analytika bezpečnostného softvéru v ESETe.
Organizuje prednášky pre širokú verejnosť o praktickej bezpečnosti a šifrovaní s názvom Cryptoparty v bratislavskom hackerspace Progressbar.


Andrej Mošať (SK)

@amosat

Andrej sa venuje výskumu a vývoju ergonomických zariadení, ktoré monitorujú zdravotný stav ľudského organizmu pomocou svetla, chemických reakcií a elektriny. Nástroje vytvára s tímom mladých ľudí v elektronickom a chemickom laboratóriu. Okrem iného vytvoril spektrometer, ktorý sa dostal na obežnú dráhu z medzinárodnej vesmírnej stanice. Jedným z najuniverzálnejších nástrojov je micropython, operačný systém pre mikrokontrolery, ktoré sa dnes používajú od kávovarov až po rakety a planetárne roboty. Jeho snom je vytvoriť medický trikorder pre prvého astronauta pristávajúceho na Marse.

Andrej Mošať

Daniele Procida

Daniele Procida (UK)

@evildmp

Daniele bol organizátorom Django víkendu v Cardiffe, členom organizačnej komisie DjangoCon Europe 2014 a v roku 2015 aj jej predsedom. Bol i jedným z hlavných organizátorov Python Namibia 2015, prvej Python konferencie v Namíbií. Je vývojárom jadra v Django projekte, pracuje pre Divio na Django CMS, Aldryn a ďalších zábavných Django projektoch.


Matúš Rehák (SK)

LinkedIn

Matúš je PhD študent na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Venuje sa skúmaniu kvantových javov v mezoskopických štruktúrach vysokofrekvenčnými metódami pri milikelvinových tepolotách. Python používa v laboratóriách na všetko, čo ako fyzik potrebuje: komunikáciu s meracími prístrojmi, zber a vyhodnocovanie dát, simulácie.

Matúš Rehák

Michael Scherer

Michael Scherer (FR)

Blog

Michael pracuje pre Red Hat v tíme Open source a štandardy, zaujíma sa o infraštruktúrne problémy rôznych komunít ako systémový administrátor. Dlhoročný vývojár v Pythone žije v Paríži (ak práve necestuje alebo nediskutuje na konferenciách o slobodnom softvéri).


Tomáš Sirný (SK)

 

Back-end programátor so záujmom o big data a machine learning, ktorého ďalšou métou je data science. Python a Django používa pri vývoji webových služieb a ich back-endových častí už viac ako päť rokov. Postupom času sa dostal aj k spracovávaniu a ukladaniu väčších dát.
Začalo to použitím Elasticsearch na vyhľadávanie vo filmovej databáze a neskôr v iných typoch dát. Využíva Hadoop a Spark pri vývoji produktov pre klientov v rámci firmy Exponea.

Tomáš Sirný

Jakub Ševcech

Jakub Ševcech (SK)

 

Jakub je PhD študent na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave, kde získal aj svoj inžiniersky titul v odbore Softvérové inžinierstvo. V súčasnosti vyučuje kurz Funkcionálneho a logického programovania. Užíval si spoluprácu na startupe Sli.do. Profesionálne sa zaujíma o analýzu dát, data science, spracovanie Big Data a strojové učenie. V súkromí o turistiku, cestovanie a cyklistiku.


Andrea Šteňová (SK)

LinkedIn

Andrea sa venuje vývoju serverových aplikácií od roku 2012. Pochádza z IT rodiny a aj vďaka tomu sa vybrala touto cestou. Neznáša zlý kód a zastaralé technológie. Spoluorganizuje stretnutia bratislavského Scala meetupu.

Andrea

Martina

Martina Šturdíková (SK)

LinkedIn

Martina je softvérovou inžinierkou s viac ako 10-ročnou praxou pri vyvíjaní enterprise-level softvéru. Posledné štyri roky pracuje ako vývojárka pre JP Morgan Chase, kde využíva Python na tvorbu systémov a aplikácií, ktoré umožňujú exekúciu obchodov, analýzu cien a obchodného rizika. Martininou túžbou je posilniť zastúpenie žien v technologických pozíciách a inšpirovať dievčatá k vstúpu do sveta IT. Je členkou poradného výboru Aj Ty v IT. Pridala sa k iniciatíve, ktorá podporuje na ceste za informatikou práve dievčatá a vyvracia skreslené predstavy o IT branži na Slovensku.


Nicholas H. Tollervey (UK)

Blog, @ntoll

Nicholas študoval klasickú hudbu, absolvoval filozofiu, je učiteľom, spisovateľom aj vývojárom softvéru. Spolupracuje s nadáciou Python Software Foundation, od ktorej získal ocenenie komunity za prácu v oblasti vzdelávania. Je jednoducho taký ako táto biografia: stručný, čestný a plný užitočných informácií.

Nicholas H.Tollervey

Petr Viktorin

Petr Viktorin (CZ)

Blog, @encukou

Je softvérový inžinier v Red Hat. Keď práve nepíše kód v Pythone, pomáha organizovať meetupy, mentoruje PyLadies, alebo je na zaujímavej konferencii.


Johannes Wachs (DE)

@johannes_wachs

Johannes je doktorand v Centre pre sieťové vedy na Stredoeurópskej univerzite. Spolupracuje s Centrom pre výskum korupcie v Budapešti, neziskovou organizáciou, ktorá používa dátovo riadené metódy vyšetrovania korupčných rizík vo vláde. Vedecké poznatky o sieťach využil ako poradca pre Boneweaver, radí firmám v oblasti internej komunikácie a spolupráce. Python je jeho preferovaný ekosystém pri všetkých týchto úlohách.

Johannes Wachs

Platinoví sponzori:



Zlatí sponzori:


Strieborní sponzori:


Hlavný mediálny partner

Všetci sponzori